Mostrar autor >

Velká cena Španělska F1 - Barcelona

Velká cena Španělska - Barcelona se uskuteční ve dnech 2. až 4. června 2023. Naváže na Grand Prix Monte Carlo v Monaku. Poté se cirkus Formule 1 přesune na Circuit Gilles-Villeneuve v kanadském Montrealu.

Velká cena Španělska: Zajímavé informace o okruhu Barcelona-Catalunya

Circuit de Barcelona-Catalunya je motoristický okruh, který se nachází v Montmeló, severně od Barcelony v Katalánsku. Aby se do Barcelony vrátila Velká cena Španělska formule 1, byla zahájena výstavba okruhu Circuit de Catalunya. Tento okruh byl otevřen v září 1991. Od té doby se na něm koná Velká cena Španělska.

Kromě toho je okruh Circuit de Catalunya často využíván jako testovací trať týmy Formule 1 a motocyklovými týmy. Díky mírným zimním a jarním teplotám je okruh ideální pro předsezónní přípravu.

V průběhu let byla trať několikrát mírně upravena. Pro tento okruh jsou typické dlouhé táhlé zatáčky, které velmi zatěžují pneumatiky a jsou výhodné zejména pro vozy Formule 1 s optimální aerodynamikou.

Památný okamžik se zde odehrál v roce 1996, kdy Michael Schumacher vyhrál svůj první závod Formule 1 za Scuderii Ferrari v lijáku.

V roce 2013 dostal okruh nový název Circuit de Barcelona-Catalunya poté, co byla uzavřena sponzorská dohoda s městem Barcelona.

Circuit de Barcelona-Catalunya - okruh

Stavba okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya byla dokončena v roce 1991. Jednou z nejznámějších zatáček na tomto okruhu je 10. zatáčka zvaná La Caixa, která se nachází na kopci Montjuic. Tato zatáčka je výzvou pro všechny jezdce, protože navazuje na dlouhou rovinku, kde lze dosáhnout rychlosti až 300 km/h.

Celková délka trati je 4,655 kilometru a zahrnuje celkem 16 zatáček, z nichž 9 je pravotočivých a 7 levotočivých.

Délka závodu je 307,362 km a jede se na 66 kol.

Kromě Formule 1 se na okruhu Barcelona-Catalunya každoročně koná také Velká cena motocyklů (MotoGP). Tato událost přitahuje fanoušky motoristického sportu i milovníky motocyklů z celého světa a nabízí vzrušující závody a nezapomenutelné okamžiky na tomto jedinečném okruhu.